Факти про танці. Історія та сучасність

29 квітня в усьому світі відзначають Міжнародний день танцю. Це свято об’ єднує виконавців і прихильників давнього та загадково-чаруючого дійства, що весь час стрімко розвивається, відображаючи значущі перетворення в культурному житті людства, стаючи динамічною ілюстрацією кожної епохи.

April 29 all over the world celebrate the International Day of Dance. This festival brings together artists and supporters of the ancient and mysterious, fascinating performances that kept growing rapidly, reflecting significant transformation in the cultural life of humanity, becoming a dynamic illustration of each era.

1.В середні віки бушувала «танцювальна чума» «Танцювальна Чума» в 1518 – це була манія, хвороба, яку досі вчені-історики не розгадали остаточно. Епідемія тривала місяць і привела до загибелі сотень людей у Франції через виснаження або серцеві напади. Люди просто безконтрольно танцювали, поки не падали, вони просто не могли зупинитися, незважаючи на те, що зовсім не бажали танцювати! Також було зафіксовано випадок, коли люди танцювали на мосту. Зрештою, на мосту зібралося стільки людей, що він впав і люди впали в річку.

2.Танці епохи Відродження часто виконувалися під час застіль і тісно перегукувалися з меню. Наприклад, танець, що розповідає про давньогрецького героя Язона та Золоте руно, передував смаженій баранині.

3.Першу Академію танців у Європі відкрив у 1661 році в Парижі король Людовик XIV, який був затятим танцюристом. І саме в той час з’явилися перші професійні танцюристи. В цей же час отримав свій повноцінний розвиток і балет, незважаючи на те, що народження його сталося ще в XV столітті в Італії.

4.У Єгипті виконавиці відомого танцю живота щорічно сплачують державі в якості прибуткового податку 900 млн єгипетських фунтів (264 млн доларів США). Це робить танцівниць п’ятим за значущістю джерелом поповнення скарбниці держави після Суецького каналу, туризму, експорту нафти і бавовни.

5.У книзі рекордів Гіннеса офіційно представлено такий світовий рекорд: 37-річна Каламандалам Хемаленте, танцівниця з Індії, протанцювала народний танець 123 години й 15 хвилин. Сама танцівниця Хемаленте говорила, що пішла на такий рекорд, щоб національний танець її країни був на гідному місці і щоб про нього завжди пам’ятали.

6.Енергія танцю. В 2008 році перший у світі такий незвичайний танцпол відкрився в клубі Ватт в Роттердамі, Швеція. У плитку на підлозі були вбудовані пружини, підключені до генераторів. Що активніше люди танцювали, тим більше пружини стискалися, виробляючи енергію, яка надходила до світлодіодних ліхтарів у підлозі.

7.В останні роки в багатьох клубах стала популярною беззвучна дискотека або безшумна дискотека (Silent disco), тобто дискотека, де люди танцюють під музику в бездротових навушниках, а сама музика транслюється через FM-передавач для бездротових приймачів, вбудованих у навушники.

 

8.У багатьох народах існують так звані «бойові танці». Інколи вони зароджувалися через те, що в країні, яка перебувала під гнітом загарбників, було заборонено носити зброю та опановувати різні види боротьби, й винахідливі воїни поєднували елементи танцю з дійсно небезпечними рухами та прийомами, щоб до потрібного часу «замаскувати» свої вміння та зуміти передати нащадкам здатність відстоювати себе в бою. Інколи це застрашливий ритуал, що повинен продемонструвати силу та налаштувати на бойовий лад перед сутичкою. Серед відомих бойових танців наш гопак, бразильська капоейра, японський танок кебу, танок маорі хака, грузинський хорумі тощо.